| Andrei095gmr a întrebat:

Am si eu o problema, de curand mi-am achizitionat un Cityflex First Bike la o suma decenta, parerea mea.Singura problema e ca pleaca greu de pe loc,nu urca orice deal,cand tin frana pe fata si o accelerez, chiar la maxim, roata din spate nici macar nu se misca, dar, la alte persoane..au niste moped-uri mai slabe decat al meu,si ele fac ceea ce al meu nu este capabil sa faca =(
De curand am facut o liniuta cu un alt moped, care ala arata ca o bicicleta cu motor fata de al meu si cand am plecat de pe loc, al meu de abia incepea sa se miste si ala a plecat ca din pusca. Dar dupa ce al meu incepe sa prinda viteza fuge de rupe, a trecut de 60km/h!
Ce as putea sa-i fac sa plece si al meu ca din"pusca" de pe loc sau sa ridice si anumite dealuri, pe care ar trebuie sa le urce cu usurinta!?

Răspuns Câştigător
| Strepix a răspuns:

Salut.

Nu prea trage cine stie ce din ce descrii. Ai putea ruga pe cineva sa regleze carburatorul.

Poate setul de motor e uzat. Eu am un scuter italjet ps2 cu 110 in bord care are motor de 49, cumparandu-i set de 80 acum sare acul de viteza.

Cumpara-ti si tu un set de 80, dar du-te la un mecanic bun si ai sa vezi cum fuge si cum prinzi 100km/h.

2 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Intreaba-ti prietenii cate au trocalete asemanatoare ce modificari au facut ei. succes!