| Manu_Manuel_1989 a întrebat:

am un bmw 530d e39 2002 facelift..de ceva timp nu im mai functioneaza senzorii de parcare adica se aude din prima un piuit luuung si atat..are senzori fata spate si buton PDC cu un led verde de unde pot sa activez/dezactivez..intreberea e. daca inlocuiesc senzorii defecti cu alti buni va functiona din nou imediat sau e nevoie de ceva diagnoza de sters errori ceva ii va recunoaste oare asa? merita sa iau din dezmembrari? pentru ca stiu ca am doi morti i.am ascultat cu urechea si pacane i.ar mufele is la loc.
sau poate ii pot repara in vreun fel? mersi mult

1 răspuns:
| Szabii a răspuns:

Ia-ti senzori noi! > diagnoza de sters erori. Va functiona. Bafta