| IONYUTZ a întrebat:

am un Opel Vectra din 98 motor 1.6 16 valve 101 cai putere si de duminica nu mai porneste (porneste doar cu ajutorul ambreiajului).
Am schimbat pompa de benzina ca nu mai ardea bine benzina si tot la fel este.
Am dus-o la calculator si nu i-a gasit nimic.
Funda.

2 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Ce treaba are pompa de benzina cu arsul benzinei? Aia doar ti-o transporta din rezervor in motor. Da la automat? Invarte motorul? Daca nu, eu as zice ca mai degraba e electromotorul.

| IONYUTZ explică (pentru Minks):

Motorul invarte, electromotorul invarte dar nu stiu ce are de nu porneste.