| 2P a întrebat:

am un pejo cu inchidere si deschidere din cheie, fara alarma! deschiderea nu-mi merge din buton o deschid la cheie mereu.
Am o singura incuietoare, pe usa la sofer!
Daca raman fara baterie mai pot deschide masina?
Iar daca se strica incuietoarea mai pot intra in masina? Nu am nici moturi din astea pe usi care se apasa si se blocheaza usa

Răspuns Câştigător
| Ykuzo a răspuns:

Dacă mașina rămâne fără baterie o să poți să o deschizi, deoarece acest mod de funcționare este mecanic. Dacă ți se strică încuietoarea o să fie mai nasol deoarece trebuie să chemi un lăcătuș (sau cum se numește persoana specializată în așa ceva, pe lângă hoți).
Ai spus că deschiderea nu-ți merge din cheie (electric), dar să o închizi merge? Dacă nu trebuie să îți schimbi bateria la telecomandă. Dacă da, acel buton este probabil uzat/defect.