| timeOUT a întrebat:

am un scuter de 49cmc, nu conteaza modelul, si sa va spun si de ce. Teava de esapament este cromata, sau era, ca acum are puncte de rugina pe ea, precizez ca scuterul nu a mai fost folosit de circa 1an, dar nu a stat in ploaie.Intrebarea este, cum as putea sa scap de rugina sa ii redau iar luciul, si daca acest lucru l-as putea face chiar eu, (adica cu o perie rotativa, sau mai stiu eu ce). mersi!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cu o perie de pasla pusa la o masina de gaurit.
Uite aici: http://www.clubafaceri.ro/17285/discuri-pisla-1078181.html

| viotedy a răspuns:

Cu un smirghel f.fin doar in punctele alea.E si un spray special pentru tobe-pe viitor- daca nu-ti place cum iese acum.