| manzuseby a întrebat:

As vrea să îmi cumpăr un scuter. Care ar fi mai bun unul in 2 timpi sau in 4 timpi.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

In 4 timpi categoric, consumul e mai mic, e bun din toate privintele dar te avertizez, sa nu fie chinezesc, altfel ai foarte multe sanse sa stai doar sa il repari.

2 răspunsuri:
| nelutu33k a răspuns:

Scuterele in 4timpi
-fiabilitate mai buna nu se uzeaza motoru asa repede
-consum mai mic
-viteza mai slaba ca la 2 timpi
-putere mai slaba adica stai sa te rogi de el sa mearga
-mai greu de reparat
asteas pentru oameni care merg doar la serviciu si nu au nevoie de viteza de etc

scuterele in 2 timpi
Fiabilitate mai mica se uzeaza un pic mai repede
-putere mai mare-demnaraj mai bun
viteza mai mare adica cel de patru timpi ia greu viteza dar astea imediat se infig
mai usor de reparat -mai ieftine piesele

eu unu as alege doi timpi nas da nici odata un doi timpi pe 4 timpi dar asta e parerea mea tu iti iei de care vrei eu doar ti-am dat ceva sfaturi si daca nu ma crezi itra pe forumul scuteristilor si ai sa vezi acolo ca toti spun 2 timpi si spun de ce acolo ai mult mai multe detalii acum tu faci cum vrei. Salut!