| XtremeX a întrebat:

Salut TPU

As vrea sa imi dati niste detalii despre modelul e46 320d de la bmw cu motor de 1995 disesel.
Fiabilitate
Durabilitate
Consum
Daca sun bune, reusite, daca nu`s pacatoase

Mersi!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra pe BMWclub.ro, citeste acolo, intreaba si poti sa-ti faci o idee dintr-o gama de sute de modele si oameni care le au si au scris clar ce probleme au, nu pe un forum de minori si visatori!

| XtremeX explică (pentru anonim_4396):

Merci, asa o sa fac, ai mare dreptate, ai funda

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

5, 5 afara 7 oras? Bai da-l in colo de BMW. Motor de 2000 cmc, masina de 1.7 tone aproape cu sofer si pasager si tu ma iei cu consum de Logan 1.4? Nici 1.4 nu consuma 7 in oras, in nici un caz in Bucuresti, poate intr-un oras cu 3 semafoare.
Nu mai bagati din astea ca nu va mai crede nimeni. Consumul specificat de tine nici 318 nu-l are! Tu vb. de E90 cu Eficient Dinamics, iar E46 e din 1999 in 2005. Tu ce crezi ca are bani sa ia? La peste 200.000 km crezi ca mai sunt acele consumuri?

| kamy01 a răspuns:

Aici mai Prins. Am avut pana acum bmw-uri.Practic nu ai ce sa-i reprosezi la masinuta motorul e fatassic pentru la 320d 150cp consum f. bun 5, 5 afara 7 oras. D Daca vrei sa iei un E46 bun trebuie sa ai 5500E sa-l iei de afara plus taxe. din tara sunt cam rupte de toti tiganii si toti taranic care se cred in Nfs.am avut 3 bmw 320 si unul 330D care am rams acum 330 E90 masina e formidabila n-am ce zic. ai mare grisa ce iei daca iei din tara si obligatori la BAVARIA. dar daca il vezi ca e samsar, tigan sau ceva de genul n-are rost sa continui iti zic din experienta. In rest masina este.f bun nota 10..Pacatoase sunt toate dar nici odata no sa fie proste gen Audi, Vw etc...