| FleshUl a întrebat:

As vrea sa va intreb daca motoarele de la un Audi A6 2005-2007 cele de peste 2.0 consuma asa de mult pe cat se spune? Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Toate masinile consuma mai mult decat consumul oficial. Totul tine de cum conduci masina, unde o conduci cat o incarci, cat de bine intretinuta e samd

| relian a răspuns:

Nu ai spus ce motoare au, peste 2 ce inseamna? Sint motoare si de 5 litri, deci ce vrei sa stii? Si ce moatoare diesel sau benzina.Citi CP sa aiba motoru, ca puterea consuma mult nu doar capacitatea cilindrica. Apoi ce tractiune sa aiba 4x4 doar spate fata etc.Toate astea adunate consuma.Sa fie motor turbo sau nu ca si asta consuma mai mult.Deci trebuie sa stii exact ce masina este sa stii apoi consumu.Cind stii exacat modelu si ce motor are atunci cauti pe net si gasesti exact consumul.Si la masinile germane consumul aratat de producator exact ala este, aia nu mint.Ca mai sunt si alte firme care spun povesti or fi, dar nu firmele astea audi bmw mercedes.