| AdyA1998 a întrebat:

Salut TPU, astăzi mi-am pierdut telecomanda la mașină și nici cale să mai dau de ea. Posibil mi-a scăpat din buzunar nu am idee. În fine, nu mă simt sigur și aș vrea să schimb cheia de la mașină este vreo soluție? Eu am o copie de la cheie, este un Passat CC din 2010, se poate cumva să șterg cheile din calculatorul mașinii ceva în genul să nu le mai recunoască și să îmi fac o cheie nouă, cu care să deschid mașina și să o pornesc, și doar acea cheie să fie recunoscută de mașina? Și să știu dacă e costisitoare operațiunea să știu ce am de făcut.Dau funda

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Te costă mult, dar se rezolvă la un service de firmă.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca ai codul PIN al masinii, ma pot ocupa si eu de stergerea cheii pierdute + memorarea unei noi chei.
Nu trebuie cine stie ce service.
Un atelier oarecare de chei, te rezolva pentru vreo 800 de lei.