| slalomprintrecretini a întrebat:

care este diferenta dintre un bec normal si un bec cu xenon?
Funda + vot.

Răspuns Câştigător
| AdiAdrian1995 a răspuns:

Cel xenon pe langa ca-i mai scump da si o lumina mai buna si se zice ca-i eco dar aia cu eco nu am inteles.Am is eu becuri de ambele si se vede diferenta...cel xenon da lumina mai buna.

5 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

În primul rând raportul eficienţă / consum. Deci randamentul.

| 0rlando a răspuns:

Xenonul produce lumină albă și foarte puternică, iar becul clasic, lumină galbenă și ceva mai slabă.

| Nis a răspuns:

Xenon-ul lumineaza mai bine decat bec-ul normal, iar lumina alba ajuta, nu stiu de ce, dar e mai ok(am pe un seria 5 si e placuta lumina noaptea.). De prin 2003 incoace majoritatea masinilor au sistem de reglaj automat. LED-ul e cel Eco.

| αlєxαηdєяυ a răspuns:

Ala cu xenon e mai scump. cred.