| Ghengbeng18381 a întrebat:

Salut TPU, câți banii ajunge tot ce include luarea permisului auto?

5 răspunsuri:
| 1234568807 a răspuns:

Nu e o suma fixa, pretul scolii depinde de la scoala la scoala, plus taxa de permis, taxa pentru psihologic, taxa de examen plus cate sedinte suplimentare vrei sa mai faci dupa ce le termini ce dcele practice, dar acum cu orele de condus am inteles ca poti sa le lasi dupa ce promovezi sala sa le faci, nu mai e ca panacum cand trebuia sa termini teoria si practica sa dai examenele

| Violleta2022 a răspuns:

Fiecare scoala este diferita.
Tu trebuie sa-ti intrebi prietenii de pe Fb sau colegii, ce scoli au facut ei si cat au platit in orasul vostru, ca unele sunt mai ieftine, altele mai scumpe.
Preturile din Bucuresti nu se compara cu cele din provincie!

| ReddY25 a răspuns:

Sumele difera

| DovleacTurbat a răspuns:

Cea mai ieftina școală (în funcție de zona) este vreo 1200 de lei.
Mai trebuie sa plătești o taxa înainte de a da sala (era 100 de lei parcă, acum 2 ani), pe fișa psihologica mi se pare că m-a dus și aia vreo 200 de lei, a ba nu, cu tot cu fisa medicală. Dacă pici orașul, trebuie sa iei minim 3 sau 6 ședințe (acu 2 ani, plecau de la 400 de lei) - e un fel de taxă, vei primi o chitanță și pe baza chitanței ăleia te reprogramezi la oraș. Acu, trage liniuță și calculează ca sa îți faci o idee.
Posibil sa se fi scumpit datorită prețului carburanților.

| DeMicUnCălător a răspuns:

In America costa 20 de dolari si poti lua carnetul in doua ore. Jumate de ora dureaza sala, o ora orasul si jumate de ora poza si imprimarea plasticului.