| AlexGL a întrebat:

Ce preț au actele de scuter?
Mai exact certificatul de identitate tehnică.

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Dacă nu gresesc, ăla atestă starea tehnică a vehiculului până la o anumită data. In cazul ăsta, n-ai ce face cu el in țară. e zero

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"certificatul de identitate tehnică"

ia mai gândește-te, despre asta vorbești?

| AlexGL explică (pentru sierra1):

Da. Am la un scuter un talon si asa scrie pe el. Certificat de intentitate tehnică. Si acolo scrie modelul, cc3, anul fabricatie..etc. acel este actul Scuterul.
Scuterul e adus din Italia. Si cineva m-a intrebat cat vreau pe acte. Si nu stiu ce preț să-i zic. Scuterul il am la dezmebrari.

| AlexGL explică (pentru AlexGL):

Indentitate*

| sierra1 a răspuns (pentru AlexGL):

Actul ăla e românesc (eliberat de autorități)?

| AlexGL explică (pentru sierra1):

Nu e actul original. Scrie in italiană pe el.

| sierra1 a răspuns (pentru AlexGL):

Dacă nu gresesc, ăla atestă starea tehnică a vehiculului până la o anumită data. In cazul ăsta, n-ai ce face cu el in țară. e zero