| bobyboby21 a întrebat:

cine imi poate spune daca atunci cand chiuloasa este mai mica compresia creste? Astept raspuns!

Răspuns Câştigător
| Mae a răspuns:

Da creste compresia motorului- dar nu poti exagera. se poate modifica actuala chiulasa, debicei poate fi luat 1-2 mm mai mult risti ca supapele sa loveasca in pistoane. va creste puterea motorului dar si uzura :d

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

In teorie asa este cand este mai mica ar trebui sa creasca compresia dar nu poti pune chiuloasa mai mica orice ai face si orice modificari ai incerca + ca nu cred ca iti trece de RAR la imatriculare asa ceva!

| Ania_3910 a răspuns:

Pai este in Iasi pe strada Alexandru cel Bun pe soseaua nationala FUNDITA

| bobyboby21 explică:

Multumesc pentru raspunsuri!