| Khero a întrebat:

Daca platesc scoala de soferi ( pentru permis A1), si pic examenul, trebuie sa platesc iar pentru a sustine probele a doua oara?

5 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu, nu mai platesti iar scoala, se plateste decat taxa de examinare care este de 5 RON, daca pici de mai mult de 3 ori platesti o taxa de 72 RON!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru examinarea la proba teoretica platesti numai taxa de examinare de 6 lei, abia dupa a treia oara trebuie sa platesti o taxa mai mare, de 72 lei.
Daca nu reusesti la proba de traseu (oras) va mai trebui sa faci inca 6 ore de conducere la scoala si va trebui sa le platesti la scoala.

| Bondarel99 a răspuns:

Platesti taxa de reexaminare, nu stiu cat e dar o suma destul de mica.

| x5AnDrEi a răspuns:

Da trebuie sa platesti inca o data