| Hkhtfcvhu a întrebat:

Salut TPU, de ceva timp intampin o problema cred, cand pornesc masina dimineata/motorul rece mi se aprind martori esp si abs apoi se sting, idee ce poate fi?
Masina e un polo 1. 4tdi din 2008

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca se aprind in timpul pornirii si se sting imediat dupa, e bateria slaba. Sistemele ABS intra in avarie cand tensiunea scade sub 12v.
Schimba mecanicii, daca n-au fost in stare sa-ti explice nici asta. Probabil n-au nici permis. Sau ne-ai mintit, si n-ai mers nicaieri. Piesele enumerate de tine (ca fiind spuse de ei) sunt absolut irelevante.

| Hkhtfcvhu explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am fost la 2 mecanici dar nu mi au spus nimic de baterie, posibil ca m au vazut cu mai putin habar de masini si mai tânăr

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca se sting nu e grav happy
Stii ca atunci cand pornesti o masina este normal ca toti martorii sa se aprinda pentru 1-2 secunde isi fac testul cum se spune
E posibil la tine sa fie o problema, dar daca mecanicii nu-si dau seama noi de la distanta nici atat.
Daca vrei mergi si fa o diagnoza, sigur este inregistrat in ECU masinii tale un cod eroare! Acel cod va spune ce are concret masina ta!

| Darius50boss a răspuns:

Mergi la mecanic el știe mai bine

| Hkhtfcvhu explică (pentru Darius50boss):

Am fost la mecanici dar nimeni nu spune ceva concret, unul spune ca s placutele de frana, altul pneul, altul ca s-a dus directia, ma gandeam ca poate e doar cega eroare pentru ca placutele de frana si pneurile sunt bune

| Darius50boss a răspuns (pentru Hkhtfcvhu):

Nu știu ce ai la mașină îmi pare rău, succes in Romania

| Darius50boss a răspuns:

Scuze, in continuare