| Neinteles a întrebat:

doresc sa imi cumpar un scuter dar nu prea ma pricep, am 16 ani, vreau un scuter care sa nu necesita permis (cati cc sa aiba?) sau daca nu, cat ma costa scoala?

Răspuns Câştigător
| SpEcTeR a răspuns:

Decat sa faci scoala de motor acum, recomand sa mai astepti 2 ani ( si eu tot 16 am si stiu ca e greu de asteptat laughing ) si o faci la 18, daca nu ma insel aceea include si pe scuter + economisesti destui bani. Baftawinking

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista scuter la care sa nu ai permis. scoala pentru AM cam 400-500 ron

| viotedy a răspuns:

Toate necesita permis acum.Doar daca-ti iei o bicicleta electrica.

| Neinteles explică (pentru viotedy):

Auzi la el " bicicleta", cat ma costa scoala de soferi? laughing)))

| viotedy a răspuns (pentru Neinteles):

Vreo 500 lei.Da ce are bicicleta?

| Neinteles explică (pentru viotedy):

Nu are nimic doar ca sunt satul de bicicleta happy happy happy

| viotedy a răspuns (pentru Neinteles):

Cred doar ca aia electrica merge ca si scuterul doar ca nu scoate fum, are viteza mai mica si nu necesita permis.

| Neinteles explică (pentru viotedy):

Daca nu e viteza, nu e placere...winking

| viotedy a răspuns (pentru Neinteles):

Atunci fa scoala pentru A1, caci nici cu B-daca-l iei peste 2 ani -nu poti merge cu viteza peste 45 km/ora cu scuter.

| Neinteles explică (pentru viotedy):

sad

| TheUltimaTeHack a răspuns:

Poti LA 16 ani sa dai la Am pentru in scuter De 125 cmc, sau A1(tot 16 ani) pentru motociclete De 125 cmc. Incearca aprillia, isi merits fiecare banut