| FizZAleX a întrebat:

eu pe 18 iunie trebuie sa plec la mare la turci, eu sunt in in examen pentru permis si urmeaza sa dau sala da nu stiu cand ma programeaza. Intrebarea mea este, pot lua o adeverinta in locul permisului daca iau traseul gen pe 17 iunie si nu am timp pentru permis?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti pleca in strainatate fara permisul de conducere, adeverinta este valabila doar in tara.
Incearca sa dai examinarea cat mai repede si vei primi permisul pana pe 17 iunie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti lua o adeverinta daca dai examenul pana pe 18 iunie, dar la ce te ajuta daca pleci din tara?