| Lalal66 a întrebat:

Salut, TPU!

In ce constau analizele pentru scoala de soferi? Ce analize trebuie sa fac?

2 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

OFTALMOLOGIE
ORL
ORTOPEDIE
MEDICINĂ INTERNĂ
NEUROLOGIE
PSIHIATRIE
AVIZ PSIHOLOGIC școlarizare auto
Dar nu-ti face griji, daca mergi la o clinica care ofera fisa medicala pentru scolarizare auto, au ei toate disciplinele in acelasi loc. Nu ai mai multe drumuri de facut.

| aizen0567 a răspuns:

Nu sunt analize de sange sau alte probe biologice,constau in:
Ortopedie
Medicină internă
Neurologie
Psihiatrie
ORL
Oftalmologie
evaluarea psihologica de ex iti pun pe o foaie niste diverse forme minuscule iar apoi mai jos pe aceeasi foaie intr o adunatura de forme te pune sa le incercuiesti pe cele asemanatoare cu cele de sus, si restul constau in testarea simturilor iti testeaza vederea, auzul, functiile de baza ale corpului sa ridici un anumit brat, sa te ridici pe varfuri, sa te uiti intr o anumita directie etc nu sunt complicate si nici nu cred ca le poti pica