| GhostRider02 a întrebat:

in curand o sa incep scoala de soferi.Imi poate spune cineva pasi care trebuie sa il fac? bine sti ca trebuie sa iti faci analize apoi legislatie si ore de condus.Dar la analiziele undele fac? legistaltia la fel? unde? Unde ma iniscriu pentru scoala de sofer? Multumesc Antincipat!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la orice scoala de soferi si-ti vor explica ei. Analizele le poti face luand fisa de la medicul de familie (cu antecedentele medicale pe ea) si mergand la o policlinica de stat (ca-i mai ieftina) sau privata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci la scoala de soferi si iti vor spune ei tot ce ai de facut. Fisa medicala o faci la o policlinica acreditata pentru asa ceva, iar orele de legislatie la scoala de soferi. De inscris, te inscrii logic, la sediul scolii pe care ai aleso, ca doar nu ai sa te inscrii la alimentara din colt

| Mirel_Alexandru_1996 a răspuns:

Prima data alege-ti o scoala de soferi.
Primul pas pe care trebuie sa il faci va fi dosarul.Iti vor spune cei de la scoala.
Dosarul contine:
-analize medicale
-cazier judiciar (de la politie)
-taxa de 68 lei la CEC
etc.
Analizele le faci la o clinica specializata si costa intre 50-100 lei depinds unde le faci.
Legislatia se face in locul unde instructorul il are amenajat(acasa, o sala de clasa)