| Dedozaurul1 a întrebat:

Salut TPU! In decembrie voi baga scoala moto, cat. A1 si am auzit ceva lume ca, as putea cere ceva foaie de la scoala de soferi, care sa imi dea voie sa circul cu motocicleta cat timp fac scoala. Mie mi se pare cam ciudat si nu prea cred acest lucru, dar doresc sa stiu si parerea altor persoane. Se poate face asa ceva sau e doar gura lumii? Va multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Andreipho a răspuns:

Cand vrei sa faci scoala de moto cat. A1 si trebuie sa faci dosar pentru scoala de moto si dupa te anunta instructorul sa faci scoala de moto si te invata. cum sa mergi, schimbare directie, etc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista asa ceva, mergi cu moto singurel dupa ce ai permis, altfel dosar penal