| 2P a întrebat:

la un Logan 2 am rabatat bancheta si am izolat niste fire la pompa de benzina, m-am uitat mai atent si are si un capat la care se conecteaza un furtunas, in exteriorul pompei, La mine nu e conectat nimic acolo dar masina merge. Din ce am vazut pe Youtube pe acolo ar trebui sa iasa combustibilul pompat de pompa, ar trebui sa ma ingrijorez?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca masina functioneaza perfect, nu trebuie sa te ingrijorezi.
Ar putea fi un rezervor universal pentru mai multe motorizari (diesel/benzina), iar asta ar explica "chestiile" neconectate.
Motoarele diesel au doua furtunase spre rezervor, unul e tur, celalalt retur, pe cand cele pe benzina au de multe ori doar un furtunas de tur, retur nu au.