| SanduStoica123Sandu a întrebat:

Salut TPU, ma pot angaja ca mecanic auto chiar daca nu am diploma sau calificare de mecanic auto? Este posibil?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fara vreo diploma sau calificare, dovedind macar ca ai experinta de lucru in domeniu, nu poti fi angajat ca mecanic auto.

| SanduStoica123Sandu explică (pentru Violleta2022):

Si daca vreau sa ma angajez ca si cum la propriul meu service se poate? Chiar daca nu am diploma de mecanic

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Angajeaza-te pe tine. Tu esti patronul.

| Violleta2022 a răspuns (pentru SanduStoica123Sandu):

Bineinteles ca se poate, fiindca esti propietarul firmei si poti tu sa angajezi mecanici auto, dar pana atunci ai nevoie sa-ti faci firma, sa chetui ceva bani ca sa iei toate autorizarile de functionare (sanepid, pompieri, apa si curent, salubritate, registrul comertului), apoi sa cumperi toate aparatele, utilajele si sculele pentru un service auto si in final esti gata sa deschizi usa la clienti.