| Alex00615 a întrebat:

Salut TPU. Merita sa fac Bolt sau Uber cu o masina inchiriata daca am job full-time? Adica vreau sa am o sursa de venit separata de job pe care sa o fac ori seara ori in weekend si ma intreb daca merita in final cu tot cu costul chiriei pe masina si cam cat s-ar castiga din schema asta.

Dau funda!

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu va merge deoarece dupa un job de 8 ore esti prea obosit sa mai conduci si risti sa adormi la volan si sa faci accident, nu poti face ambele lucruri trebuie sa renunti la job ca sa faci uber si nu ar fi rentabil deoarece nu ai masina ta si una închiriata trebuie sa platesti chirie plus planul si gîndeste te daca vei avea clienti zilnic sa pleci acasa cu 3-400 lei sau aduci bani de acasa.

| Alex00615 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Foarte bine spus. Multumesc!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Alex00615):

Multumesc si eu pentru funda

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din cate stiu eu, Uber si Bolt nu accepta decat masini sub 10 ani vechime si trebuie sa fie personala, nu inchiriata.

| Alex00615 explică (pentru Violleta2022):

Nu trebuie sa aiba mai mult de 14 ani vechime, iar inchiriata la Bolt stiu ca merge daca o iei printr-o flota Bolt speciala

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alex00615):

Hai, ca ti-am gasit toata informatia aici:

https://cumsa.ro/auto/cum-sa-devii-sofer-uber-in-romania/

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu mașina închiriată sigur nu merita.

| mihai69 a răspuns:

Nu poți face ride sharing pe mașini închiriate.

| Alex00615 explică (pentru mihai69):

La Bolt cel putin poti daca inchiriezi de la o flota Bolt