| NicusorMadalin1234 a întrebat:

Salut,TPU!

Nu stiu ce sa fac,mereu cand ma urc la volan,am tendința sa bag viteza,mereu demaraje.

Ce sa fac sa scap de,, boala vitezei"?

Răspuns Apreciat de Editori
| Popa482 a răspuns:

Salut!
În primul rând trebuie să conștientizezi riscurile la care te expui conducând la viteze mari.
În al doilea rând, totul ține de tine, trebuie să îți pui în minte faptul că trebuie să fii un șofer responsabil și că, a avea o mașină mai puternică nu înseamnă a fi un șofer teribilist. Poți încerca să conduci o mașină mai puțin puternică până când te obișnuiești.

3 răspunsuri:
| Digikey a răspuns:

Se numeste sindromul impotentei cand ai putini cai.
Cumpara-ti un Golf R cu 330 de cai si te linistesti.

| Andresso a răspuns:

Daca esti prostovan, ia-ti o masina cu 45 cai putere si accelereaza la maxim daca asa iti place.
Gandeste-te ca poti sa faci accident daca o tii tot asa (la un moment dat se poate intampla)

| Abazagorath a răspuns:

Salut. Bănuiesc că nu ai de foarte mult permis auto. Ideea e ca trebuie sa te gândești că ești tânăr și viața e mai importantă decât orice pe lumea asta. Trebuie sa înțelegi că îți poți " distra" gagica și cu muzica în blană mergând cu 40 km/h.

Uite-te câte accidente sunt în țară și câți tineri mor pe capete.
Gândește te ca poți nenorocii alți oameni.

Fi băiat deștept și găsește un alt mod de distracție. Te pup