| VirgilTgy a întrebat:

Salut,TPU o întrebare adresată celor cu evacuare făcută la mașinile pe benzina.Mașina mea tocmai mi-a "scuipat" catalizatorul pe toba, numai bucăți și bucăți iar acum se aude groaznic in mașina. Menționez ca am finala de inox.Intrebarea mea este dacă pun un catalizator fals sau un accelerator de gaze o sa se schimbe sunetul in unul mai plăcut sau tot așa rămâne? Am văzut mulți cu țeava goală sau catalizator anulat și se auzeau destul de ok mașinile, plăcut, tare nu ca o drujba turbata.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu are cum sa aiba catalizatorul scos si masina sa sune perfect, accelerau progresiv sa nu faca zgomot puternic. Poti pune alt catalizator, mergand fara el poti avea probleme daca te opreste RAR mobil si se prinde dupa decibelii in acceleratie

| VirgilTgy explică (pentru mgtow):

Ar merge da, problema e ca unul nou e 13 milioane, și mașina mea e din 99 așa ca nu cred ca merge investiția, am văzut alte alternative cu catalizator universal in jur de 200-300 de lei, mult mai acceptabil