| SteFFz99 a întrebat:

Pentru subcategoria B1 trebuie 16 ani impliniti ca sa fac scoala sau 16 ani fara 3 luni? Pentru A1 am citit 16 fara 3 luni dar nu stiu de B1. Unde pot face scoala in Bucuresti?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este subcategorie acum ci categorie.
Pentru orice categorie se poate incepe scoala de conducere cu maximum 3 luni inainte de implinirea varstei minime prevazute pentru acea categorie, asa ca pentru categoria B1 o poti incepe la 15 ani si 9 luni.
Cauta pe internet si o sa gasesti scolile de conducere din Bucuresti care pregatesc pentru B1.

Răspuns utilizator avertizat
1 răspuns: