| DieterBortscher a întrebat:

Salut TPU.
Poate sa imi spuna cineva ce face butonul SPORT la un Opel Astra H?
Am vazut o gluma pe net cu ceva gen "Te imbraca in trening", insa vreau sa stiu de fapt ce face acesta.

7 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca ai cutie automata iti schimba la o turatie mai mare.

| relian a răspuns:

Nu face nimic care sa te faca sa zic wow, uneori nici nu simti vreo diferenta laughing ala este un buton pus acolo sa ia ochii cumparatorului mai mult decat sa faca stiu si eu ce mare branza.
E ca si la bmw cand alegi modul confort, sport bla bla, alegi si nu simti nimic laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,

Acceleratia are un raspuns mult mai bun, e mai sensibila.
Ma rog cred e mai mult decat atat, se intampla mai multe.
Pe internet gasesti multe forumuri care discuta despre masini si functii de astea speciale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bagă turbo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil creste turatiile la motor dar e risc de uzura. De obicei se creste performanta asta introducand mai mult aer

| 9Florin9 a răspuns:

Mai bine incearca-l tu sa vezi ce face, nu te lua dupa toti, nu se va intampla nimic grav, incearca-l si vezi exact ce face.

| mihaistefan26 a răspuns:

Crește puterea