| AdyA1998 a întrebat:

Salut TPU, recent mi-am achiztionat un passat cc din 2010 si am constatat ca nu merge sa deschid portbagajul din telecomanda. Merge de la clapeta, merge de la butonul din interiorul masinii dar din telecomanda nu merge, doar licăre un beculet rosu pe telecomanda cand apas butonul de deschidere dar de deschis nimic. Este de la telecomanda sau de la masina? Aveti idee ce ar putea fi, dau funda

Răspuns Câştigător
| Bogdan0783 a răspuns:

Trebuie sa fii destul de aproape de masina si sa il tii apasat cel putin 5 sec. Cheia de la CC are un led care palpaie rosu la apasarea butoanelor.Verifica daca iti apare rosu cand il apesi. Daca tot nu merge, incearca cu a doua cheie.

8 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Trebuie sa tii apasat.

| Bogdan0783 a răspuns:

Apropo...superba masina, sa o folosesti sanotos si fara incidente

| Simpatic a răspuns (pentru Bogdan0783):

Superba? glumesti?
asta cum mai este? https://cdcssl.ibsrv.net/......ta/images/
si nu dau exemple de la Pagani ci de masini mai de oameni modesti...

| Bogdan0783 a răspuns (pentru Simpatic):

Tocmai asta este ideea. Ma raportez intotdeauna la ce pot, imi permit sa intretin corect. Ce imi arati tu acolo mie personal nu imi este util.Dar ca sa stii asa pentru tine... exista o vorba care suna cam asa "gusturile, culorile si preferintele nu se discuta " Ceea ce unora le place nu e musai sa placa altora si viceversa

| Simpatic a răspuns (pentru Bogdan0783):

Tine de gusturi asa este, dar sa afirmi ca ceva este superb doar pentru ca ti-l poti permite nu denota decat alegeri strict subiective, care de cele mai multe ori nu au legatura cu realitatea vazuta de o majoritate.

Lamborghini Urus este o masina urata doar pentru ca nu mi-o pot permite?
sau cantareata Antonia nu arata bine pentru ca nu pot fi eu cu ea?
cam atat am de zis in ceea ce tine de "gusturile nu se discuta", un dicton din vechea latina...care este desuet cand nu are relevanta intr-o cauza.
Sa ma scuzati daca v-am ofensat prin interventia meawinking

| Bogdan0783 a răspuns (pentru Simpatic):

Lasa asa ca nu are rost sa intram in polemici.

| Simpatic a răspuns (pentru Bogdan0783):

Da applause

| Bogdan0783 a răspuns (pentru Simpatic):

????