| OpelProblem a întrebat:

Salut TPU
Recent mi-am schimbat pompa de injectie de pe masina(Opel Astra G 2.0 DTI) deoarece cea veche era defecta.Problema este urmatoare,am impresia ca nu mai trage ca inainte, iar in a 5-a nu trage deloc,unde schimb acolo ramane acul, de ce oare?
Pompa a fost bine pusa la punct.
Oare am sa pot sa o softez ca sa ii schimbe avansul din care da comanda calculatorul?
Multumesc!

2 răspunsuri:
| Alex132331 a răspuns:

Ai grija ca pompa noua sa aiba acelasi debit cu cea "veche". Daca nu ori e infundat traseul ori filtrul. In locul tau as incerca filtrul prima data. Poti sa l cureti pe cel vechi de incercare sau daca stii ca e mai batran sa l schimbi. Deasemenea scoate injectoarele si curatale. Daca nu stii cum cauta pe net. Nu e deloc complicat. Multa bafta

| OpelProblem explică (pentru Alex132331):

Aha,ok
Si inca ceva, as putea sa ii maresc debitul din soft?