| BrianSpilner a întrebat:

stie cineva cam ce putere au motoarele masinilor din Nascar, cam cati cai putere si daca ar fi legal sa iesi pe strada cu o masina ca aia. !

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fiind americani au motoare din alea nesimtite de 5-6l ai cateva sute de cai. Daca masina respecta regulile si e inmatriculata nu vad de ce nu ai putea sa iesi cu ea pe strada

4 răspunsuri:
| Iblue a răspuns:

Nu e egal sa iesi pe strada cu o masina ca aia, acele masini sunt facute doar pentru curse, ele dezvoltand sute de cai.

| suntserios a răspuns (pentru Iblue):

Si cine iti interzice sa iei pe strada cu o masina de sute de cai?

| relian a răspuns (pentru Iblue):

Mercedes S63 de exemplu, masina normala, mergi cu ea pe strada, scoate undeva la 600 de cai putere laughingNu este facuta pentru curse, e facuta sa mergi cu ea pe strada.
Deci pe strada poti iesi cu orice masina care este la vanznare legal, indiferent cati cai putere are.

| BrianSpilner explică (pentru relian):

E bine atunci laughing) nici nu vreau sa ma gandesc cat consuma, cred ca iei un prieten cu cisterna dupa tine laughing