| Dedozaurul1 a întrebat:

Salut TPU! Stiti cumva vreo solutie, ceva pentru indepartarea temporara a zgarieturilor de pe plasticurile unei motociclete? Zgârieturile sunt mici, nu sunt adanci dar sunt enervante si arata urat de la apropiere. Va multumesc anticipat

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Dupa spalare si uscare, se sterge cu carpa naturala foarte moale (de exemplu: cearsaf de in vechi si foarte uzat), inmuiat cu putin ulei siliconoc subtire.
La sfarsit se sterge bine cu acelasi carpa moale, dar parte uscata.
A doua zi se sterge inca odata cu carpa de in uscata si se poate merge in circulatie.
Procedura se repeta cand este nevoie.

| adryang78 a răspuns:

La piese auto se găsește o pastă care maschează zgârieturile de pe caroserie. Bine, sunt mai multe tipuri și mai mulți producători, nu e un singur tip de pastă. Posibil să funcționeze și pentru plastic.

| DontActLikeMe a răspuns:

Lacrimi de Panda

| Dedozaurul1 explică (pentru DontActLikeMe):

Chiar functioneaza? Am mai auzit de Lacrimi de Panda, dar nu sunt sigur daca functioneaza. mai ales pe plasticurile motocicletei