| Smo3keWeeD a întrebat:

Stiu ca nu am ales categoria buna dar aici sunt cei mai multi care citesc/pun intrebari.Intrebarea mea e:Este adevarat ca Volkswagen are motor de Audi? Am auzit un zvon de genul asta si as vrea sa aflu daca este adevarat. Apropo, Ce masini va plac cel mai mult? Mie masinile americane adica Dodge

Răspuns Câştigător
| ȘefuLaValută a răspuns:

Depind de model.Touareg are motor de Audi, adica 3.0 TDI/TSI, 4.2 TDI.A1 are motor de VW modificat.De obicei motoarele de cilindree mare sunt aproape total Audi si alea mici, 1.2, 1.4 sau motoare uzuale 2.0 TDI sunt de la VW.Pana sa ajunga la Audi/Porsche motoarele sunt modificate în schimb ce ajunge de la VW la skoda ori seat e acelasi motor.Si sunt mai bune pe masura ce avansezi in grup.
1. Porsche
1.5 Audi
3.Vw
3.1. Seat
3.2 skoda

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

VAG este un grup care cuprinde printre altele si marcile vw, Audi, Seat si Skoda.

In interiorul grupului ei isi impart atat motoare cat si alte inventii ingineresti.

Si da in principiu, tinand cont si de model si de anul de fabricatie, atat vw, Audi, Skoda cat si Seat ul au cam aceleasi motoare, ba chiar unele si acelesi interioare (vezi golf si octavia)

| Smo3keWeeD explică:

Dodge,Mustang si o masina nemteasca, Mercedes.Totusi preferatul meu este Mustang...