| Ro731 a întrebat:

Salut, TPU! Știți cumva dacă sunt oameni/mecanici, de preferat în zona Sibiu-Pitești, care s-ar băga la modificări mai diferite pe partea de mecanică? De exemplu, să schimb galeria de admisie cu una mai mare de la o altă mașină, care s-ar potrivi la a mea, sau clapeta de accelerație? Doresc să fac aceste modificări pentru un boost de putere, însă repet, luate de pe alte mașini care s-ar potrivi și la a mea fiind din același grup și aceeași generație, numai că a mea stock nu ar fi venit cu asemenea componente din fabrică.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La ce crezi ca te-ar ajuta o clapeta si galerie?

| Ro731 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Din cate am citit si m-am documentat, cu un plus de putere datorita maririi dimensiunii. Stii cumva pe cineva care s-ar ocupa cu modificari de genul?