| gabi9119 a întrebat:

Salut TPU, vreau sa imi iau o trotineta electrica, nu vreau sa fie prea scumpa, eu am gasit una pe olx la 2500 de lei, prinde 60 km pe ora, a fost softata autonomie 60-80 de km. Este un kugookirin m4 pro si are 500 de km parcursi. Intrebare: Este ok trotineta si este ok 500 de km parcursi? Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| RxTx a răspuns:

E scumpa
oricum fă niste probe
de exemplu accelereaza la maxim cu 2 persoane pe ea si pune frână brusc
de 4 ori
persoanele sa faca in total 160Kg

eu repar plăci electronice de la ele
si daca nu se arde placa electronica controllerul poti sa o cumperi
daca se arde spui ma pppi pe ea de jaf ca nu a mers nici până la colț
Dar să nu știe vânzătorul că tu o să te mai urci cu cineva pe ea si sa nu stie că ai de gând să pui frâne bruște de la viteză maximă

POARTĂ CASCĂ DE PROTECȚIE GENUNCHERE...
protecția muncii pe primul loc

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vezi ca prinde max 45 km/h. Pe eMAG este 3500 lei. Nu e scumpa la 2500. Depinde si cum a fost intretinuta.

| Frank51 a răspuns:

La banii ăia găsești ceva nou cu aceeași autonomie.

| halogen001 a răspuns:

Nu am avut trotineta, dar daca acel kilometraj e real si se face o incarcare la 50km atunci 500km inseamna 10 incarcari ceea ce e ok. Nu stiu daca resoftarea poate modifica kilometrajul.

| halogen001 a răspuns:

Doar cineva care a mai folosit o trotineta ar putea sa o incerce mai bine. De prima data nu cred ca e asa de usor de mers si de facut o proba.

| Anonimul151 a răspuns:

Nu merită să dai atât de mulți bani pe una veche. La banii ăștia cu siguranță găsești una nou nouă chiar mai bună ca ăia de pe olx. Nu te risca. Riști să nu meargă și dacă vei face teste. După câteva zile se poate strica și ai pierdut banii.