| vlad93fcv a întrebat:

Salut tuturor.Am o mica intrebare:la masina mea Ford Focus 2008 facelift mi s-a ars becul de pozitie/frana.Partea ciudata e ca la masina mea becul e dublufilament (practic am si pozitia si frana pe acelasi bec doar intensitatea dintre lumina pozitiei si a franei difera) dar s-a ars doar filamentul franei, pozitia merge. Unde pot gasi in Pitesti "nefastul" bec Philips PR21/5w? Becul trebuie sa fie rosu deoarece sticla lampei e clara ( o mare prostie).
Va atasez doua poze de la lampa functionala pentru a va da seama despre ce vorbesc :
-Pozitie : http://s29.postimg.org/ceyefui9j/CAM00145.jpg
-Frana : http://s29.postimg.org/xddr5ewvr/CAM00146.jpg

3 răspunsuri:
| maturgrizonat a răspuns:

La benzinarie, supermarket, piese auto.

| mgtow a răspuns:

Pare sa fie pilotul de ceata cand apesi frana stranie conceptie facuta in fabricarea masinii. La orice atelier mecanic sau pe internet faci comanda de becul respectiv

| viotedy a răspuns:

La orice magazin piese auto, daca n-au pe stoc ti-l aduce la comanda in 24 ore.Si nu e ciudat nimic la el.