| AritonGabriel a întrebat:

Salut tuturor am si eu o problema cu trapa panoramica la un passat b7 variant 2.0 tdi, 140 cp din decembrie 2010.Astfel problema a apărut acum un an cand am vrut să deschid trapa dar din pacate s-a înclinat pe partea dreaptă iar partea stângă s-a ridicat dar fără a se deschide si fara posibilitatea de a o închide nici din butonul de la plafoniera nici din surubul de sub consola plafonierei.

Poate cineva sa-mi spuna daca a întâmpinat aceasta problema cum a rezolvat-o si unde? Mentionez si faptul ca anul trecut am dus masina la un service auto mi-au curățat mizeria si furtunurile de scurgere mi-au pus trapa la loc în schimb mi-au stricat butonul de acționare a trapei si pana azi cand am cumparat acel buton nu am mai folosit trapa.Am schimbat butonul si surpriza trapa a rămas ridicata de partea stângă iar partea dreapta este lăsata (s-a deschis maxim 3-5 cm) si nu o mai pot nici sa o deschid nici sa o inchid.

Va rog pe toți daca ma puteti ajuta daca știți pe cineva in Galati sau in apropiere de Galati unde pot rezolva această problemă?

Va multumesc anticipat TUTUROR.