| Bilva_Clau_1993 a întrebat:

Salut tuturor. Am un Renault Laguna 2 1.6 16v folosesc benzina de la lukoil cu cifra octanica 95. Se imbunatateste cu ceva daca trec pe benzina cu cifra octanica 98? Nu sunt pe deplin multumit de performatele masinii.

3 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

E o mica diferenta, dar nu sesizabila. Se ambaleaza ceva mai repede.

| Yuly_Iulian_1994 a răspuns:

Pai sincer sa fiu benzina ce o ofera lukoil nu e cea mai buna...incearca cu efix sa vezi cum ti se pare...happy sau pe la rompetrom bagi de 98

| 0rlando a răspuns:

Eu cu efix am avut ceva creșteri sesizabile de performanțe.