| noelnoel a întrebat:

Salut.
un cunoscut a spus ca este bine sa amesteci un pic de antigel in lichidul de parbriz.
ce stiti, e in regula asa?

3 răspunsuri:
| aaanamariaaa a răspuns:

Pai ce efect vrei sa obții? Vrei sa nu ți se mai aburească parbrizul? Sau vrei sa se curețe mai bine?

| noelnoel explică (pentru aaanamariaaa):

Sincer,ambele.
dar ce ma intereseaza in primul rand este daca este safe, nu se strica ceva?

| aaanamariaaa a răspuns (pentru noelnoel):

Nu știu și nu as vrea sa te induc în eroare. Dar poți folosi spuma pentru bărbierit pe parbriz, ca curatare(nu să o pui unde pui lichidul de parbriz) ci să o pui direct pe sticla/parbriz și ștergi până ce devine curata. La fel am auzit de acest truc pe tiktok( folosea cineva pe oglinda din baie să nu I se mai aburească după dus). Îți dai seama ca trebuie sa o folosești mereu, nu tine la nesfârșit efectul. Cel mai bine nu testa ceva ce nu poți remedia singur. Poți încerca acest truc, nu ai ce păți, în cel mai rău caz o sa rămână o pelicula de la spuma dar poți remedia ștergi cu soluție pentru geamuri.