| Nevastuic a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu o problema. Am un ford focus din 2009. De o saptamana cand vreau sa o calc mai tare se opreste motorul, o repornesc, dar merge doar in viteza mica 2500-3000. Ce poate sa fie? Vreun filtru?

3 răspunsuri:
| luky2 a răspuns:

Mergi la un service si fa-i un tester.sunt o multime de cauze.bafta

| MariusF23 a răspuns:

Motorul e in limp-mode. E ceva gen safe mode la calculator, o tine jos in ture ca sa nu se strice vreo ceva prin motor. Asta indica clar ca ai o defectiune. Fugi la service pana nu se duce motorul de tot.

| ionutz03 a răspuns:

Tind sa cred ca este de la EGR, trebuie curatat