| mihay3551 a întrebat:

Salut!
Vreau sa cumpăr o masina cu nr de Germania zool și nu știu exact la ce acte trebuie sa fiu atent, poate ma ajuta cineva
MULȚUMESC!

1 răspuns:
| MCosmy a răspuns:

Salut, ai nevoie de:

Zulassungsbescheinigung Teil I – gen talonul masinii de la noi asa lunguiet

Zulassungsbescheinigung Teil II – format A4 cu aceleasi date (fost proprietar si etc ca in cel mic)

Contract vanzare cumparare ( intre tine si Handler sau proprietar)

Optional: si TÜV daca vrei sa scoti numere de Zoll (nr de Zoll sunt numerele rosii de export valabile intre 30 zile si 12 luni parca) 30 zile undeva la 270€ cu asigurare cu tot.