| TakamorY a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o masina cabrio care sa o pot conduce indiferent de anotimp, ma gandes la Volkswagen Eos sau Opel Astra TwinTop datorita plafonului din metal (hardtop). La Volkswagen Eos cand deschizi usa, geamul se lasa putin in jos ca sa poti intra, acum intervine problema, iarna cand masina este inghetata cum mai intri sad?

2 răspunsuri:
| MariusF23 a răspuns:

Nu stiu sigur, dar imi amintesc ca am citit undeva despre asta, se da cu spray degivrant pe cheder seara ca sa nu inghete.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde, nu la fiecare inghet o sa se blocheze geamuri, oricum sunt diverse solutii antiinghet pe care le poti folosi sa dei chederele