| robytheman a întrebat:

vreau sa imi cumpar o masina sh. ceva "pisoi" asa.adik un motor de maxim 1.4 ca sunt incepator. am vazut cateva opel corsa diesel faine tare de prin 2006, dar si vw polo tot cam acelasi an. numai ca polo e ceva mai scump. ce ma sfatuiti sa iau? dar va rog cu argumente. mentionez ca dispun in jur de 2500 de euro + inmatriculare si daca e cazul taxa de poluare

2 răspunsuri:
| Florian20405 a răspuns:

Polo este superior Loganului si Solenzei, la fel si corsa 2001-2002.
Nu te indrum sa iei Logan ...sunt cele mai proaste masini la rugina, rezisntenta si putere.
daca ai in jur de 3800-4000 Euro mergi pe polo e cel mai bun...
Daca dispui de 2500-2600 baga-te pe corsa, sunt bune, dar nu mai bune decat polo!
Daca gasesti si polo 2004 la 3000 iei teapa...are probleme, un polo bun merge la 3300 -4000 de euro pana in anul 2006-2007
bafta! (nu lua logann!)

| Braunion a răspuns:

Un Logan sau o Solenza. La banii astia gasesti Solenza in stare perfecta sau un Logan din 2006 fara ABS si AC. Opel Corsa e o masina de clasa inferioara celor 2 sus mentionate, are gogosi in loc de roti (jante de 13 inch) iar Polo e scump si intretinerea e si mai scumpa. Si tot clasa inferioara e.