| Iulian199i78 a întrebat:

Salut. Vreau sa îmi cumpăr un motor de 125cc. Am găsit unul da nu are fiscal, are doar carte și talon nu mai are itp de 10 ani... se poate face itp ul?
Dacă ma oprește politia îmi poate lua talonul pentru ca nu este pe numele meu, motorul este înscris pe alt oraș? Va mulțumesc

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa faci ITP dupa ce l-ai cumparat si inca este inmatriculat pe vanzator poti circula legal inca 90 de zile de la data cumpararii. Daca nu ai facut transcrierea pe tine in aceasta perioada nu mai poti circula legal pe drumurile publuice si inmatricularea se suspenda.