| sWamP1993 a întrebat:

Salut vreau sa-mi cumpar un Seat Cordoba 1.2 64de cai. Ce pareri aveti? Despre consum... in special vreau parerile celor care au sau celor care se pricep. mersi anticipat.

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Consumul este destul de mic la motorul de 1.2 dupa Cordoba, fiabilitate medie, dar intretinerea foarte scumpa, revizii scumpe si piese scumpe. Acestea sunt dezavantajele unui Seat in general nu doar la Cordoba!

| razzvan27 a răspuns:

Eu unul nu as opta pentru seat.cum a spus si furtunadiesel, e scump la intretinere.consumul e bun la motorul de 1.2 dar eu nu sunt adeptul motoarelor mici. dupa parerea mea motorul mic inseamna uzura mai mare big grin dar daca tie iti place si l-ai gasit la un pret bun, i-al happy

| IceQ a răspuns:

Despre consum: - te scoti doar la drum intins, in oras fiind un 1.2 benzina (prea slabut pentru greutatea ei) n-ai cum sa scoti sub 7-8 consum la un mers normal eventual cu AC pornit. Impozit si asigurare reduse