| TR_Remus_2001 a întrebat:

Salutare, am achiziționat un carburator pentru un scuter Piaggio ZIP, știți cumva are reglajele făcute? Sau trebuie sa le fac eu? Mulțumesc

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Carburatoarele nu prea au reglaje standard, mai ales cand vorbim de motoare care au si uzura.
Ar putea sa aiba un reglaj de reper, cu care sa porneasca motorul, dar reglajul perfect se face cu motorul pornit, la orice carburator, cu orice motor.
Exista standuri de reglare a carburatoarelor, dar multe carburatoare reglate perfect pe banc, pe masina merg dezastru, si tot cu surubelnita se aduc la realitate.