| nuamnume4142 a întrebat:

Salutare,am gasit o maisna Audi A8 LONG 2017 267000 km
la 2450 de euro, presupun ca arata prea bine pentru cat de ieftina si bine arata ce ar trebui sa ma astept de la o masina de genul daca o cumpar

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Nu este ieftina din mai stiu si eu ce motive, este ieftina ca are f multi km la bord, apoi pentru ca este o paguba la casa omului laughing consuma foarte mult.
La masini genul asta, folosite nu prea se baga nimeni, cei care au asa masini le cumpara de noi, astea folosite cine sa le mai ia?

De aia pretul este mic, nu ca ar fi avea probleme, multi KM probabil va trebui sa schimbi tu la ea, piese f scumpe ca e calsa de lux, si consumul mare ca are motor mare, asta duc pretul jos.

Eu gasisem un Mercedes nu mai stiu ce model, arata f f bine si afara si interior, oricum f f scump ca masina noua, dar foarte ieftin, vreo 6 mii dolari, dar motorul era de 5 sau 6 litri laughing ce naiba sa faci cu masina aia, nu se uita nici dreacu la ea laughing

Cei care au bani multi, cumpara noi, cei care is mai amariti se uita la piese cit costa si mai ales la consum. Tu intr-un an o sa dai pe combustibil mai mult decat ai dat pe masina, daca nu si mai devreme de un an.

| johnnny123 a răspuns:

A8 din 2017 cu 2450 de euro? Ar trebui să te aștepți ca mașina să aibă probleme majore care costă o căruță de bani să fie rezolvate. Ca să nu mai vorbesc de costurile de întreținere, consum, impozit, etc.

| DeMicUnCălător a răspuns:

La ce să te aștepți?
Să se strice mai des decât una nouă

| KovacsB a răspuns:

Cred ca ai gresit o virgula.
Si lovita facuta praf face macar 500.000.Relian abereaza ca de obicei, 267.000 nu sunt km multi.
Un C l-am dus la 600.000 iar un tfsi 1.8 la 480.000 fara reparatii, doar consumabile si revizii.
Le-am vandut si inca sunt pe strada de ani buni.