| anonimbuc21 a întrebat:

Salutare.
Am nevoie de ajutor.
Dețin un Opel astra h din 2004.
Recent am observat ca nu-mi mai funcționează treptele de aer.
Orice treapta as folosi vine puțin aer ca prin modul recirculare (butonul nu e aprins)/
Iar după oprirea motorului aeroterma încă suna și mi-a descarcat bateria complet.
Păreri?

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

O problema electrica, probabil modulul pe care ti l-a aratat colegul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate e doar filtrul de habitaclu/polem imbancsit.
Daca stii ca nu l-ai mai schimbat pana acum, schimba-l, filtrele sunt ieftine oricum.

| badpanda a răspuns:

Boala de Opel, se defecteaza modulul electronic care comanda aeroterma.Eu l-am gasit la dezmembrari cu 150 de lei.

| anonimbuc21 explică (pentru badpanda):

Acel cu butoane?

| badpanda a răspuns:

Cam asa arata si este montat sub bord chiar langa ventilator.
https://www.epiesa.ro/......d-1098956/