| ikebana2 a întrebat:

Salutare am o problema geamurile spate nu se deschid iar inchiderea centralizata nu face posibila blocarea/deblocarea usilor spate si trebuie sa le deschid inchid manual pentru pasageri... care ar fi cauza?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Problema la circuitul centralizat de inchidere, au niste sigurante probabil sunt arse. Acum vorbind de geamuri, nu este indeajuns doar sa te uti la ele daca sunt bune, ci sa si verifici daca ajunge curent la ele. Uita-te pe capacul de la tabloul de sigurante si vezi care sunt pentru geamuri sau oglinzi si verifici cu un bec cu unul din fire la masa.

Atentie: nu folosi aparat de masura pentru tensiunea la sigurante.

| ikebana2 explică (pentru mgtow):

O sa vad multumesc frumos. cert ca problema a aparut dupac am ramas fara baterie masina fiind o luna neutilizata...

| mgtow a răspuns (pentru ikebana2):

Mai stii, pune baterie noua si isi revine sau incearca sa incarci bateria actuala, la un incarcator de baterii.