| AlexaDany a întrebat:

Salutare, am o problema la un Audi a 4 8 E avant 2.0 BPW 2006, pe autostrada mi s-a aprins pe autostrada în bord martorul cu spirala și nu mai trăgea motorul, am oprit, am scos borna de la Egr, și după îmi trăgea mașina dar fascâie când o turez mai tare și mai mult de 90 nu merge mașina, apoi am pus iar borna înapoi într un peco, după care am plecat și iar nu îmi trăgea motorul și practic se tură dar nu trăgea mașina, iar am scos borna și am mers cam vreo 130 de km cu borna scoasa pana în Viena unde practic mașina scotea foarte mult fum, pana acolo nu a scos, și am oprit-o, acum am și martorul de check engine în bord aprins probabil de la borna aia scoasa, care credeți ca ar fi problema? Mulțumesc

3 răspunsuri:
| kalasnicov22 a răspuns:

Poate ai un furtun de turbo spart sau desfacut.

| AlexaDany explică (pentru kalasnicov22):

Și unde ar trebui sa fie poziționate furtunele alea

| kalasnicov22 a răspuns (pentru AlexaDany):

Sunt alea groase care pleaca de la turbina la intercooler si de la intercooler la galeria de admisie.