| Cambridges a întrebat:

Am un ATV mai micut care are limitator de viteza creed si nu stiu cum sa-l scot, poate ma ajutati voi.

7 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Daca este model nou se schimba CDI-ul, si restul depinde unde sunt pozitionate limitatoarele... in esapament, in carburator... nu poti sa stii decat daca te duci la un service sau daca spui exact ce model este. Cele chinezesti trebuiesc cautate pentru ca nu producatorul aceste date nici in cataloagele oficiale, celelalte gasesti in cartile tehnice sau cataloagele de service!

| Cambridges explică (pentru FurtunaDiesel):

E marca Polaris fabricat in Germania.

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru Cambridges):

Pai Polaris nu face ATV-uri micute in primul rand, si in al doilea rand sunt facute in Minesota, USA nu in Germania!

| Cambridges explică (pentru FurtunaDiesel):

Are motorul de 107 cmc e mare?laughing

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru Cambridges):

O sa fie ala Polaris original cand o sa invete Ponta sa scrie... Ai aici http://polarisindustries.eu/uk/atv-ranger/sportsman/ toate modelele. Cea mai mica motorizare a lor este de 400 cmc, probabil este ceva chinezesc vandut sub acelasi nume cum exista si Bosch care are acelasi nume dar sigle diferite si nu este nici un conflict atata timp cat firmele nu sunt in aceiasi zona de desfacere respectiv America si Africa sau Europa. Daca te vei uita dupa seria de sasiu si motor vei vedea denumirea originala a ATV-ului!

| Cambridges explică (pentru FurtunaDiesel):

Wei ciot e polaris sigur ca are scrisa si strada fabricatiei si toate alea pe sasiu asa ca gura mica.

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru Cambridges):

Ce are ba puta scris, strada fabricatiei?rolling on the floor laughing Ia zi si mie strada sa le trimit o scrisoare rolling on the floor Mi se pare mie sau tu ai dormt fara botosei in picioare noaptea trecuta si acum iti e rau?laughing